الگوریتم رنک برین Rankbrain و تاثیر آن بر سئو سایت چگونه است؟

الگوریتم رنک برین Rankbrain و تاثیر آن بر سئو سایت چگونه است؟

گوگل، تاکتیکی از هوش مصنوعی برای یادگیری ماشین استفاده می کند که الگوریتم رنک برین (Rankbrain) ، که برای رتبه بندی نتایج جستجو استفاده می نماید یکی از آنهاست.در این زمینه سوال اینجاست که چگونه این تکنولوژی بر الگوریتم گوگل چه تاثیر سئو می گذارد؟

در این مفاله از آرسام طرح به این موضوع می پردازیم که برای کسانی که به دنبال دانش در مورد سئو هستند بسیار مفید است

در سال 2016 گوگل اعلام کرد که یکی از تاثیرگذارترین در رتبه بندی گوگل Rankbrain شناخته شده و نقش مهی در نتایج جستجو دارد .

الگوریتم Rankbrain چیست؟

این الگوریتم به گوگل کمک می کند نتایج جستجو را براساس رفتار کاربران بهینه سازی کند. به زبان ساده اینگونه است یه الگوریتم به زبان ماشین حجم عظیمی از داده های کیفی را به داده های کمی و بردارها تبدیل کند تا بتوان آن را به کامپیوتر فهمانده و مورد آنالیز قرار داد.

گوگل با تغییر الگوریتم هایش تلاش می کند برای جستجوی کاربر به گونه ای نتایج را فیلتر کند تا کاربرانش به راحتی و بدون زحمت به مطلب دلخواهشان برسند . ودر هر بار کلیک رفتار کار بر را آنالیز می کند که آیا آن مطلبی که به دنبال آن بوده با همین کلیک به خواسته خود رسیده که این نمره مثبت برای آن صفحه در نظر می گیرید اما اگر دباره کاربر همان مطلب را جستجو کند و به دنبال مطالب مشابه باشد یعنی مطالب آن صفحه برای کاربر کافی نبوده و نمره منفی برای آن سایت در نظر می گیرید. در ادامه با ما باشید تا به بررسی بیشتر الگوریتم رنک برین و تاثیر آن بر سئو سایت بپردازیم:

وظایف الگوریتم رنک برین

در هر بار جستجو الگوریتم رنک برین عبارتهای جستجو را تفسیر ، هدف از جستجوها را شناسایی و نتایج مناسبی برای جستجوها به نمایش می گذارد .

چنین نتیجه ای تنها با محاسبات ریاضی نتایج، بر اساس الگوهای Machine Learning که رفتار کاربر را تشخیص می‌دهند

رنک برین گوگل، یک فرایند و عامل منحصر به فرد در الگوریتم گوگل است و هدف از این پروژه، بی نقص کردن آگاهی گوگل از نیت کاربران از جستجوی عبارات مختلف است.

الگوریتم RankBrain موجب شده است پارامترهای رتبه بندی برای همه کلمات و عبارت مورد جستجو یکسان نباشد و در هر مورد از وزن متفاوتی برخوردار باشند. دیگر نمی توان یک دستورالعمل را برای هر عبارت و کلمه کلیدی به کار برد و پروژه RankBrain در زبان های مختلفی اجرا شده است که از زبان انگلیسی گرفته تا هندی را شامل می شود.

به طور خلاصه می توان گفت الگوریتم RankBrain یکی از تغییرات مهم گوگل در سال های اخیر بوده است و با درک آن می توان مطالب سایت را بهینه تر نوشت و تغییرات و نوسانات نتایج جستجو را بیشتر درک نمود و روی آن برنامه ریزی کرد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.