انکر تکست و نقش آن در سئو

انکر تکست و نقش آن در سئو

انکر تکست در حقیقت به معنای کلمات یا کاراکترهایی می باشد که به آنها لینک داده می شود و در صورتیه بر روی آنها کلیک کنید وارد آدرس خاصی می گردند. این کلمات می توانند کمک کنند تا رتبه وب سایت و سئو (بهینه سازی بریا موتورهای جستجو) آن افزایش پیدا کند و جایگاه بهتری در گوگل کسب نماید. لینک هایی که بر روی آنها قبلا کلیک کرده باشید رنگی متفاوت خواهند داشت. تعداد کاراکتر استاندارد در انکرتکست به ۶۰عدد می رسد که برای ساخت انکر تکست باید به آن توجه کرد.

ارتباط صفحات سایت با انکرتکست

ارتباط صفحات سایت با انکرتکست

نکات طلایی استفاده از انکر تکست

بطور مثال  انکرتکستی که به صفحه اصلی سایت لینک شده است و کاربر پس از کلیک بر روی آنها وارد صفحه اصلی می گردد. اینکه کلمه مورد نظر به چه سایتی وارد می شود مساله ایست که شما باید به آن توجه کنید. اگر محلی که کاربر پس از کلیک بر روی آن واردش می شود با موضوع لینک هسچ سنخیتی نداشته باشد از نظر گوگل اصلا پسندیده نخواهد بود و بهتر است اصلاح شود. بنابراین دقت کنید کلمه انکر تکست شما به موضوع های مرتبط لینک شود.

استفاده بیش از اندازه از انکر تکست می تواند چندان خوشایند نباشد. اما استفاده نرمال و کاربردی از این موضوع، کمک می کند تا مطلب شما از نظر کاربر جامع تر به نظر آید و همچنین وجود لینک های داخلی و خارجی از دید کاربر امتیاز خواهد داشت و در افزایش رتبه سایت و سئو سایت موثر است.

 

انکر تکست و سئو

انکر تکست و سئو

وظیفه انکر تکست

بطور کلی انکر تکست ها وظیفه ارتباط را بر عهده دارند، در یک وبسایت ارتباط بین صفحات با انکرتکست ها ایجاد می شود و ارتباط در دنیای بزرگ اینترنت نیز این چنین است.

انواع انکر تکست (Anchor Text)

استفاده از انکر تکستهای متنوع به موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوع سایت تان را بهتر درک کنند. در نهایت، سایت شما در نتایج جستجو رتبه بهتری دریافت می کند. در ادامه با انواع انکرتکست آشنا شوید:

انکر تکست عمومی

آیا با لینک هایی با عنوان اینجا را کلیک کنید یا اینجا بروید آشنا هستید؟ این از جمله متن لینک ها با عنوان انکر تکست عمومی شناخته می شوند. در گذشته استفاده از این انکر تکست رایج بود،ولی طی چند سال اخیر با تغییر قوانین الگوریتم گوگل، استفاده از این لینک ها می تواند به سئوی سایت شما آسیب بزند.

انکر تکست کلمه کلیدی

استفاده از کلمه کلیدی و نام تجاری در متن لینک یکی دیگر از روش های خوب و کم خطر برای ساخت لینک های خوب است. این نوع انکر تکست معمولاً شامل نام برند شما به همراه کلمه کلیدی هدف تان است.

انکر تکست Partial Match

حضور نسبی کلمه کلیدی در انکر تکست با عنوان Partial Match شناخته می شود.

انکر تکست عریان

این نوع انکر تکست که با عنوان URL Anchor Text نیز شناخته می شود، کلمه کلیدی خاصی در متنش ندارد و فقط از URL سایت به عنوان متن لینک استفاده می کند.

انکر تکست برند

هر لینکی که از نام تجاری در متنِ خود استفاده کند، انکر تکست نام تجاری یا برند نامیده می شود. استفاده از این نوع انکر تکست خطری برای سئو ندارد، مگر اینکه نام تجاری تان با کلمه کلیدی هدفتان یکسان باشد.

انکر تکست تصویر

برای آنکه روند لینک بیلدینگ شما از نظر گوگل طبیعی باشد، بهتر است هر از گاهی در تصاویر سایت تان، لینک قرار دهید. در چنین شرایطی، “آلت تگ” تصویر به عنوان انکر تکست شناسایی می شود.

انکر تکست Exact Match

شاید بتوان گفت Exact Match مهم ترین انکر تکست موجود است. در Exact Match، شما فقط از کلمه کلیدی هدفتان در متن لینک استفاده می کنید. درست است که متن لینک Exact Match تاثیر زیادی بر ارتقا رتبه سایت شما دارد، اما استفاده بیش از حد از این نوع لینک می تواند باعث جریمه شدن سایت تان شود.

انکر تکست طولانی

تنها تفاوت انکر تکست طولانی با Partial Match، طولانی بودن آن است. برای مثال لینک های گوگل ۲۰۰ فاکتور را برای رتبه بندی سایت لحاظ می کند و گوگل ادوردز سرویس تبلیغاتی گوگل است، انکر تکست طولانی دارند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.