در مجموعه مطالب آرسام طرح پیرامون اهمیت سئو و مزایای آن زیاد گفته ایم. قبل از پرداختن به قیمت سئو، در اینجا بطور خلاصه مزایای سئو را بیان می کنیم:

سئو بطور خیلی عامیانه در واقع مجموعه فرایندهای تخصصی است که بر روی یک وب سایت یا فروشگاه اینترنتی انجام می گیرد تا آن سایت یا فروشگاه را در یک “کلمه کلیدی” یا چند کلمه کلیدی به صفحه اول گوگل ارتقا دهد. هدف از سئو، بهبود و ارتقای رتبه سایت در لیست نتایج موتورهای جستجو است تا بتوان با افزایش ورودی های هدفمند، میزان فروش را افزایش داد. با گسترش کسب و کارها در فضای مجازی و افزایش شدت رقابت میان همصنفان ، اگر بر روی وبسایت شما، فرایند سئو انجام نگیرد درست مانند اینست که شما یک فروشگاه دارید ولی کسی به آن سر نمی زند و خرید نمی کند. با توجه به اینکه امروز 85 درصد مردم برای یافتن محصولات، خدمات و اطلاعات مورد نیاز خود به گوگل روی می آورند، از اینرو بسیار مهم است که وبسایت یا فروشگاه شما در صفحه اول یا به اصطلاح جلوی چشم همگان باشد.

از مهمترین مزایای سئو عبارتند: 

1- سئو کارآمدترین و موثرترین متد تبلیغات و بازاریابی بوده و سایر هزینه های بازاریابی از روشهای دیگر کاهش می یابد یا به صفر می رسد.

2- افزایش ترافیک و بازدیدکنندگان سایت

3- افزایش زنگ خوری و تماس و افزایش 40 برابری فروش شما نسبت به سایر رُقبا

4- تصاحب بازارهای جدید و نفوذ در بازارهای اقصی نقاط کشور

 5-  وقتی در گوگل اول هستید در نگاه مشتریان نیز اول خواهید بود.

6- ارجحیت پیدا کردن نسبت به رقیبان، و تبدیل شدن به یک ابرقدرت در کسب و کار خود

7- یک وبسایت  سئو شده همچون یک وسیله گرانقیمت بر اساس دلار قابل قیمت گذاری است.

و صدها مزیت دیگر

با توجه به مطالب مذکور، سئو یک فرآیند مقرون‌به‌صرفه و کاملا اقتصادی است چرا که چندین برابر هزینه ای که برای سئو صرف خواهید نمود،  سود و منفعت به شما باز خواهد گشت.

هزینه سئو

یکی از سوالاتی که برای  مدیران وب سایت ها پیش می آید، قیمت سئو یا هزینه سئو می باشد. بایستی گفت که برای فرایند سئو، قیمت یا تعرفه مشخص و ثابتی وجود ندارد، چون هزینه سئو بر اساس نوع کلمه کلیدی ، تعداد واژگان کلیدی (کلیدواژگان)، میزان سختی کلمه کلیدی، تعداد وب سایت های موجود فعال و مرتبط (رقیبان) و چگالش رقابت، مدت زمان انجام فرایند سئو، متدهای مورد استفاده، میزان تخصص کارشناس سئو و یا شرکت سئو و ده ها مورد دیگر بستگی دارد.

یکی از موارد مهمی که شما بایستی بدان توجه نمایید اینست که برخی افراد سودجو و بدون تخصص، از راه های غیر قانونی (دور زدن گوگل یا کلاه گذاشتن سر گوگل) با مبالغ خیلی پایین و در طی مدت زمان اندکی مبادرت به سئو می نمایند (که اصطلاحا به آن سئو کلاه سیاه می گویند). گوگل که بشدت با اینگونه روشها مخالف است، بعد از مدت زمان کوتاهی(کمتر از یک ماه) رباتهای هوشمند گوگل اینگونه وبسایت ها را تشخیص داده و آنها را برای همیشه از رتبه های اول خود محروم ساخته و در لیست سیاه خود قرار می دهد. از اینرو اینگونه افراد با چنین کارهایی هم سرمایه و وقت مشتری را به باد می دهند و هم اعتبار خود را. صدمه ی بزرگتر و جبران ناپذیر اینست که اینگونه سایت ها که در لیست سیاه گوگل قرار گرفته اند دیگر هیچگاه قابل بهینه سازی و ارتقا نخواهند بود. از اینرو اگر می خواهید سئو سایت خود را به شخص یا شرکتی بسپارید دقت لازم را مبذول داشته و با شرکت معتبری که تخصص لازم را در زمینه سئو اصولی و بهینه سازی سایت دارد، قرارداد منعقد کنید.

فرایند سئو که در موسسه آرسام طرح به  مشتریان ارایه می گردد از نوع سئو اصلی (یا به اصطلاح کلاه سفید) می باشد که کاملا مورد تایید گوگل بوده و مطابق با معیارها و ضوابط آن می باشد.

ما در اینجا بطور تقریبی قیمت سئو بر اساس یک کلمه کلیدی ؛ سئو محلی ؛ و سئو بصورت پروژه ای – عمده را ذکر می کنیم. توجه داشته باشید قیمت قطعی زمانیکه شما کلمه یا کلمات کلیدی خود را تعیین و به ما اعلام نمایید، پس از بررسی و آنالیزهای لازم ، برآورد خواهد شد.

توجه: هر چقدر میزان رقایت در یک کلمه کلیدی بیشتر و شدیتر می گردد سختی آن کلمه نیز افزایش یافته و قیمت سئو نیز افزابیش می یابد. بطور مثال: هزینه سئو یک فروشگاه اینترنتی بر اساس کلمه کلیدی ” لوازم خانگی” به مراتب خیلی بیشتر از سئو یک فروشگاه بر اساس کلمه کلیدی ” یخچال ” است.

قیمت سئو بر اساس یک کلمه کلیدی

الف) سئو / یک کلمه کلیدی (کلید واژه عادی) / مدت پروژه 2 الی 3 ماه  قیمت 3,000,000 الی 4,000,000 تومان

ب) سئو / یک کلمه کلیدی (کلید واژه نیمه سخت) / مدت پروژه 3 الی 5 ماه  قیمت 5,000,000 الی 7,000,000 تومان

ج) سئو / یک کلمه کلیدی (کلید واژه سخت) / مدت پروژه 3 الی 6 ماه  قیمت 8,000,000 الی 15,000,000 تومان

قیمت سئو محلی

الف)  سئو محلی یک کلمه کلیدی + یک کلمه وابسته (نیمه سخت) مدت اجرای پروژه 2 الی 3 ماه قیمت 3,000,000 تومان

ب)  سئو محلی یک کلمه کلیدی (سخت) مدت اجرای پروژه 2 الی 4 ماه قیمت 7,000,000 تومان

قیمت سئو پروژه ای – عمده

در ذیل چند مورد از هزینه سئو بصورت پروژه ای/عمده بر اساس آیتم های معین و تعداد کلمات کلیدی در بازه ی 20 تا 50 مورد  در سه سطح ( طلایی، نقره ای، فیروزه ای) ارایه شده است:

هم‌ اکنون شروع کنید

با توجه به ارزش بالای سئو و جلب توجه کسب و کارهای دیگر، پیش بینی می شود تا چند سال دیگر، هزینه مورد نیاز برای بهینه ‌سازی وب‌ سایت بسیار بالا برود. هزینه های پرداخت شده و میزان بودجه های تخصیص داده شده به سئو در حال سبقت از بودجه های تبلیغات آنلاین برای شرکتها و کسب و کارهاست.

سئو به یک دلیل در حال رشد و ارتقاست. شاید آن یک دلیل هم این است که این روند برای کسب و کارها بسیار مفید و کارآمد و چشمگیر است. کسب و کار شما یک فرصت فوق العاده برای رشد و جهش با استفاده از سئو در اختیار دارد. پس هم‌ اکنون شروع کنید.