درباره سایت های استاتیک

درباره سایت های استاتیک

طراحی سایت های اینترنتی بطور کلی در سه مدل قابل پیاده سازی و طراحی است که عبارتند از :

1 – استاتیک (ایستا) یا ثابت

2- داینامیک (پویا)

3- نیمه پویا

طراحی وب سایت استاتیک

در دوران ابتدایی شکل گیری طراحی وب سایت، سایت های استاتیک یا ایستا جزو نخستین سایت هایی بودند که بوجود آمدند. در وب سایت های استاتیک اطلاعات و محتویات وب سایت یکجا گردآوری و طراحی می شود. در صورت نیاز به تغییر در آنها این کار بایستی توسط طراح وب سایت انجام گردد.

ایجاد تغییرات و یا ویرایش محتوای سایت ایستا باید به گونه ای باشد که موجب از هم پاشیدن ساختار و شکل کلی سایت نشود. وب سایت استاتیک بیشتر برای اشخاص یا شرکت هایی که صرفا قصد حضور در عرصه اینترنت را دارند و تک محصولی و یا تک خدمتی بوده و سرتاسر سال را یک محصول تولید می نمایند و یا به ارایه خدمات مشخص و محدود می پردازند و تغییر در وب سایت آنها به چند مورد در طی ماه یا سال محدود می گردد، مناسب است. در این سایت سیستم کنترل پنلی جهت مدیریت سایت وجود ندارد.

بعبارتی دیگر در سایت های ایستا یک بار طراحی برای آن انجام می گیرد و در صورت نیاز جهت اعمال تغییرات بعدی می بایست طراح حرفه ای و یا سازنده سایت بر روی آن تغییرات را انجام دهد. در طراحی این سایت ها اکثرا از HTML و CSS و یا JS استفاده می گردد.

افزودن محتوای جدید، حذف محتوای قدیمی که دیگر نیازی به وجود آنها بر روی سایت نیست و یا ویرایش محتوای سایت های استاتیک، با توجه به ساختار طراحی شده برای صفحات و پس از هماهنگی های لازم، توسط سازنده سایت یا طراح سایت قابل تغییر است.

طراحی سایت ایستا برای اشخاصی که بخواهند بصورت مداوم سایت را بروزرسانی کنند از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد، چون نمی توان اطلاعاتی را به سایت افزود و اگر بنا به افزودن محتوای جدید یا ویرایش قسمت های مختلف و محتوای سایت باشد باید توسط شرکت طراح وب سایت انجام گیرد تا ساختار اصلی سایت تغییر نکند.

مزایا و فواید طراحی سایت ایستا (استاتیک)

حجم پائین محتویات

از آنجایی که در طراحی سایت استاتیک از حجم پایین کدهای نوشته شده استفاده می گردد سرعت بارگذاری صفحات سایت بالاست و همینطور به دلیل حجم پایین، سایت در موتورهای جستجو بهتر دیده می شود و رتبه بالاتری دارند.

2 – هزینه طراحی پایین

معمولا این روش طراحی سایت و بهینه سازی این نوع از سایت از نظر اقتصادی هزینه اولیه پائین تری نسبت به روش های دیگر طراحی وب سایت دارد.

3- امنیت بالا

بدلیل اینکه وب سایت های ثابت یا ایستا در حالت ایزوله قرار دارند و امکان بروزرسانی آن توسط افراد عادی وجود ندارد، امنیت بیشتری دارند.

معایب طراحی وب سایت استاتیک

هزینه های زیاد و مداوم به روز رسانی وب سایت در صورت لزوم. به همین جهت سایت ایستا برای افراد یا شرکت هایی که که سایتشان 1 و یا 2 بار در سال نیاز به تغییرات محتوا دارد، مناسب است.

وقت گیر بودن اعمال تغییرات داخل سایت.

عدم وجود امکانات و ابزارهای مدیریتی.

4- لزوم ارتباط با طراح سایت جهت به روز رسانی.

طراحی سایت داینامیک

برخلاف سایت استایک، به سایتی که دارای کنترل پنل مدیریت محتوا باشد و مدیر سایت بتواند به راحتی محتوای جدید، مطالب و تصاویر دلخواه را در وب سایتش قرار داده و یا عملیات حذف و یا ویرایش را انجام دهد، سایت داینامیک یا پویا می گویند.

در مورد اینگونه سایت ها، در پست مربوط به ” طراحی سایت داینامیک ” بطور مفصل شرح خواهیم داد.

طراحی سایت نیمه پویا

مابین سایت های پویا و ایستا؛ سایت های نیمه پویا نیز وجود دارند.

دراینگونه سایت ها، ضرورتی جهت تغییر محتوا و اطلاعات سایت دیده نمی شود، ولی ارائه خدماتی همچون: ارائه خدمات و کالاهای ثابت از طریق وب سایت و یا امکان ارتباط با مخاطبان از طریق فرم های خاص را می توان با برنامه نویسی بخشی از سایت فراهم نمود.

تبدیل سایت استاتیک به داینامیک

اگر وب سایت شما استاتیک طراحی شده و شرکت سازنده سایت برای هر تغییر در متن و یا تصاویر مبلغی از شما دریافت می کنند، می توانید با تبدیل سایت و حفظ ظاهر آن سایت را داینامیک کرده و خودتان مدیر آن باشید تا در هر زمان که مایل بودید محتوای آن را بروزرسانی و ویرایش کنید.

موسسه آرسام سازنده سایت های استاتیک با بهترین امکانات

شرکت آرسام انواع وب سایت استاتیک را با ظاهری زیبا و طراحی گرافیکی حرفه ای و امکانات کامل، طراحی و راه اندازی می نماید. موسسه آرسام بعد از طراحی و پیاده سازی سایت ایستا، می تواند طی قراردادی جداگانه خدمات پشتیبانی بعد از راه اندازی را نیز به شما ارائه دهد.

موسسه آرسام طراحی وب سایت های سایت استاتیک یا ایستا را بصورت تمام فلش و یا ساختاری مبتنی بر کد اجرا و پیاده سازی می نماید.

همچنین ما توانایی تبدیل سایت استاتیک شما با حفظ ظاهر و ساختار آن، به سایت داینامیک را داریم تا بتوانید خودتان مدیر آن باشید و در هر زمان که تمایل داشتید و نیاز بود محتوای آن را ویرایش و بروزرسانی کنید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.