رنگبندی در طراحی سایت

رنگبندی در طراحی سایت

اهمیت گزینش رنگ مناسب برای طراحی سایت موضوع مقاله حاضر است و تخلیل اینکه چطور می توان ترکیبات رنگ مناسب برای طراحی سایت کاربر پسند را انتخاب نمود. رنگ مناسب برای طراحی سایت بخش اولیه ولی بسیار مهم بودن با رنگبندی اصولی و مناسب می توان باعث جذب کاربر و ماندگاری حضور بیشتر وی در وبسایت گردید.

در مقابل انتخاب رنگبندی نامناسب با کنتراست بالا، خستگی کاربر و ترک سریع سایت را باعث می شود.

ترکیب رنگ در طراحی سایت

از عوامل افزایش نرخ پرش سایت و خروج سریع کاربران، انتخاب و استفاده نادرست از رنگ ها در بخشهای مختلف وب سایت است. از اینرو انتخاب رنگ مناسب در طراحی سایت و رضایت کاربر تاثیر فوق العاده ای دارد.

کنتراست در طراحی سایت

در طراحی سایت استاتیک که کاربر فقط برای خواندن متن وارد آن می شود بهتر است از رنگبندی روشن استفاده گردد.  یعنی پس زمینه روشن با متن مشکی که به راحتی قابل خواندن باشد و در مطالعه مقالات طولانی باعث خستگی چشم کاربر نشود.

در طراحی فروشگاه اینترنتی و سایت هایی که کالا و خدماتی را به کاربر عرضه می کند باید از رنگبندی گرم و پُر انرژی و متناسب با محصولات استفاده شود و دکمه های خرید یا بخشهایی که بایستی مورد توجه کاربر قرار بگیرد با رنگهای تند مشخص گردد.

اهمیت رنگ در طراحی سایت

اهمیت رنگ در طراحی سایت

در طراحی سایت تفریحی و سرگرمی، طراحی سایت مهدکودک و تارنماهایی از این قبیل می توان از تنوع رنگ های زیاد بهره برد مثلا از رنگ های آبی، زرد، قرمز و در کل رنگ های شاد استفاده نمود.

در طراحی سایت سازمانی و طراحی سایت اداری تعدد رنگ ها بایستی کم بوده و از رنگ های سنگین استفاده گردد. در صورت نیاز به کاربرد چند رنگ از تُنالیته های مختلف رنگ اصلی استفاده گردد. مانند طیف های سبز لجنی، سبز زیتونی، یشمی، مغز پسته ای، سبز دودی و …

به هر تقدیر اگر می خواهید کاربر با وب سایت شما همراه و عجین گردد، کالا و خدمات شما را مورد ارزیابی قرار دهد و یا  مقالات و مطالب سایت شما را تا انتها بخواند توجه به رنگبندی در طراحی سایت ضرورتی انگار ناپذیر است.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.