سئو به چه درد شما می خورد؟

سئو به چه درد شما می خورد؟

امروزه داشتن یک وب سایت برای معرفی کسب و کار یک امر ضروری به نظر می رسد. کسب و کارهای بسیاری در کشور عزیزمان ایران، در حال حاضر دارای وب سایت هستند. اما فقط داشتن یک وب سایت در فضای اینترنت شما را به منزلگاه مقصود نمی رساند. شما باید برای سایت خود تبلیغات و بازاریابی انجام دهید.

یک وب سایت شبیه یک دفتر کار یا مغازه است. وقتی شما یک وب سایت راه اندازی می کنید در واقع یک دفتر کار و یا مغازه اجاره کرده اید. اما آیا می شود فقط با اجاره کردن یک دفتر کار به درآمد رسید؟ مسلما خیر!

تبلیغات و بازاریابی حکم فروش را در اینترنت برای شما بازی می کند. ما در این مطلب قصد نداریم کلیه روشهای بازاریابی را به شما معرفی کنیم. ما می خواهیم بهترین روش بازاریابی را به شما معرفی کنیم؛ و آنهم چیزی نیست جز سئو.

تعریف سئو

وقتی صحبت از سئو می شود همه به سراغ واژه انگلیسی مخفف شده ی S.E.O می روند. این کلمه در اصل مخفف شده ی عبارت Search Engine Optimization است که به معنی “بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو” می باشد. اما امروزه مخصوصا از اواخر سال 2018 این معنی کاملا اشتباه است. شما نباید سایتتان را برای موتورهای جستجو بهینه کنید! باید سایتتان را برای مخاطبان و کاربران اینترنتی بهینه نمایید.

سئو یک علم شگفت انگیز است

سئو به مجموعه کارهایی که باعث شود یک وب سایت با کلمه ای مشخص در صدر نتایج جستجوگرها مثل گوگل نمایش داده شود سئو می گویند. خیلی ها از سئو تعاریفی دارند. در اینترنت وقتی “سئو” را سرچ کنید به توضیحات مفصلی در این خصوص می رسید. اما باید یک خبر بد به شما بدهم!

هر آموزش و روشی که از تابستان 97 به قبل در باره ی سئو وجود دارد قدیمی است و دیگر تاثیر بسزایی در سایت ندارد! سئو هر روز در حال پیشرفت است، چون موتورهای جستجو هر روز پیشرفت می کنند و تغییر می نمایند. موتورهای جستجو مثل گوگل می خواهند بهترین نتایج را به کاربرانشان نمایش دهند و برای اینکار از الگوریتم های پیچیده ای که اکثرا مجهز به هوش مصنوعی است استفاده می کنند. پس با این حساب اگر به دنبال سئو کردن سایت خود هستید، باید بگویم پیروی کردن از اصول قدیمی سئو می تواند به سایت شما خسارات جبران ناپذیری بزند.

همچنین بخوانید :  نرخ تبدیل  سایت و روشهای افزایش آن

سئو یک علم رو به رشد است. بطوریکه شاید فردا یک اصل مهم در آن تغییر کند و همه ی سئوکاران و سایت ها را به چالش بکشد.

ما در این 15 سالی که مشغول سئو هستیم تجربیات فراوانی در این خصوص داشتیم و گاهی اوقات مجبور شدیم چندین سایت که در حال سئو همزمان هستیم را بخاطر تغییر ناگهانی الگوریتم ها، سریعا بروزرسانی کنیم.

سئو علم لحظه هاست

سئو علم لحظه هاست. شما باید با دقت فراوان و وسواس زیاد روی اصول سئو کار کنید وگرنه به هیچ وجه موفق نمی شوید. سئو اصولی دارد که فقط یک سئو کار در اثر تمرین و کار زیاد آن را درک می کند. پس اگر در سئو حرفه ای نشدید سعی نکنید خودتان دست به سئو کردن سایت بزنید. چون فقط وقت و هزینه خود را به باد خواهید داد.

سئو چه کاربردی دارد؟

سئو بهترین بازاریاب قرن است! چرا بهترین بازاریاب؟!

آنهایی که صاحب کسب و کار هستند می دانند که اگر در هر شهر 100 بازاریاب تمام وقت هم داشته باشند باز نقاطی از شهر باقی می ماند که ممکن است بازاریابان نتوانند به آنجا سر بزنند و آنجا را پرزنت کنند.

چرا سئو کنیم؟

تازه بازاریاب ها وقتی به سراغ مشتریان می روند احتمال خرید مشتری در همان لحظه بسیار کم است! چون احتمال اینکه در آن لحظه مشتری به خدمات یا محصولات بازاریاب نیاز داشته باشد بسیار کم است.

اما در سئو اتفاق فوق العاده ای می افتد. شما در سئو شاهد این هستید که همه ی شهر و کشور دیگر شما را می شناسند. چه همکارانتان و چه مشتریان و مخاطبان.

سئو بهترین بازاریاب شماست. چون موقعی که مشتری به شما نیاز دارد شما را به وی معرفی می کند.

اکثر مخاطبان امروزه نیازهای خود را در گوگل سرچ می کنند و اگر سایت شما جزء نفرات اول باشد، می توانید پیشنهاد ویژه برای این دسته از افراد باشید.

اگر تا بحال به سئو سایت خود توجه نکرده اید پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در خصوص سئو با ما در ارتباط ( 09919003699 ) باشید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.