طراحی سایت ادارات به منظور استفاده بهینه و مفید از فضای مجازی به عنوان یکی از بهترین و مهمترین ابزارها برای اطلاع رسانی و ارایه خدمات به مردم شناخته شده است. هر نهاد دولتی یا بخش خصوصی شامل ادارات کوچک ، سازمان ها  و وزارتخانه ها برای اینکه بتوانند خدمات خود را براحتی و با کمترین هزینه و بیشترین بازده کاری به عموم مردم ارایه دهند اقدام به ساخت و طراحی سایت اداری می کنند. طراحی سایت اداره و همچنین طراجی سایت سازمانی نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد، بنابراین باید ساخت سایت اداری توسط شرکتهای طراحی سایت زبده و ماهر انجام شود تا کلیه قسمتهای سایت اداری به بهترین شیوه راه اندازی گردد.

 

بخش های طراحی وب سایت اداری

یک سایت اداری شامل آیتم های مختلفی می باشد که بایستی با دقت و با وسواس خاصی نسبت به طراحی وب سایت اداره اقدام نمود و به پیکره بندی امکانات آن توجه خاصی کرد که این آیتم ها شامل: اخبار و اطلاعیه ها، فایل و دانلودها، گالری تصاویر، فعالیت های جاری، برنامه ها و امورات آتی و در دست اقدام، گزارش عملکرد، سیستم اتوماسیون، نظر سنجی و امکانات مختلف دیگر با توجه به رویکرد و روند فعالیت های هر سازمان است.

طراحی سایت اداری - طراحی سایت اداره کل تجهیزات پزشکی

طراحی سایت اداری – طراحی سایت اداره کل تجهیزات پزشکی

 

–    طراحی چارت سازمانی

در این قسمت از طراحی سایت ادارات مدیران و پرسنل اداره یا سازمان مورد نظر از جمله رییس، معاونین، روابط عمومی و سایر کارکنان کلیدی به نمایش گذاشته شده و سمت، درجه تحصیلاتی، چهارچوب وظایف آنها ذکر می گردد.

  

–    طراحی صفحه اخبار و اطلاعیه ها

این صفحه در طراحی سایت اداره شامل اطلاع رسانی بخشنامه ها، اطلاعیه ها،  آیین نامه ها، کارهای در دست اقدام و کلیه قسمتهای اطلاع رسانی است که باید در جهت دسترس همگان قرار گیرد.

 

–    طراحی راهنمای مراجعان

راهنما، روند خدمات ارایه شده و پروسه و روال کاری اداره را نشان می دهد یعنی وقتی مراجعه کننده چه حضوری و چه از طریق سایت اداره بخواهد اقدام به کاری کند در این قسمت می تواند کلیه راهنمایی های مورد نظر خودش را از جمله: ابتدا باید چکار کند؛ برای خواسته خود به کدام بخش رجوع نماید، چقدر زمان برای پروسه خدمات مورد نظرش نیاز دارد و… را کسب نماید.

طراحی سایت ادارات - طراحی سایت اداره کل استاندارد کردستان

طراحی سایت ادارات – طراحی سایت اداره کل استاندارد کردستان

 

–    طراحی گالری عکس

در ساخت وب سایت اداری، گالری عکس برای نشان دادن پروژه های انجام شده ، حضور کارکنان در فعالیت های مرتبطه کاری و اجتماعی، همایش ها و جشنواره ها، سخنرانی ها و سایر مراسمات درون سازمانی و برون سازمانی بصورت تصاویر تکی و یا همراه گزارش تصویری پیاده سازی می گردد.

 

–    طراحی اطلاعات سایت به زبان های مختلف

در وب سایت اداری با توجه به این که ممکن است فقط از خود کشورمان مراجعه کننده نباشد لذا بجز زبان فارسی معمولا نسبت به نوع فعالیت سایت و مراجعه کنندگانش زبان دیگری نیز تعریف می شود که اطلاعات سایت را با آن زبان که معمولا انگلیسی است نشان دهد.

 

–    طراحی سیستم اتوماسیون اداری

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه انسانی و هزینه های مالی از قبیل: هزینه های کاغذ، انرژِی برق و … جهت تسریع کارها در طراحی سایت اداری اتوماسیون در نظر گرفته می شود که کارمندان اداره را به هم پیوند می دهد که بدون مراجعه حضوری کارکنان به یکدیگر توسط این سیستم سایت مکاتبات خودشان را انجام دهند.

 

‍- طراحی بخش فایل ها ودانلودها

یک نهاد یا اداره، فرم ها و بخشنامه های مختلفی دارند مانند: فرم کسب مجوز، فرم استخدام، گزینش، رزومه و غیره. برای تسریع و راحتی ارباب رجوع در طراحی سایت اداری قسمتی را به عنوان بخش فایل و دانلود فرم ها در نظر می گیرند تا مراجعین به آسانی بتواند به فرم های مورد نیاز خود دست یافته و بدون مراجعه حضوری فرم مورد نظر را از بخش فایل ها، دانلود کرده و کارشان را به آسانی حل و فصل کنند.

 

–    طراحی قسمت پشتیبانی سایت اداره

یک سایت با تمام امکانات هرچقدر حرفه ای باشد در آینده ممکن است با مشکلات ناخواسته ای روبرو شود از قبیل: خرابی لینکها، مشکل در به روز رسانی ها یا دانلودها یا اتوماسیون اداری و… به همین خاطر به پشتیبانی قوی و حرفه ای نیاز دارد تا درصورت  بروز چنین  مشکلاتی در سایت نسبت به رفع آنها اقدام نماید. موسسه آرسام طرح در طراحی سایت اداری با پشتیبانی قوی و در اسرع وقت می تواند این مهم را برای وب سایتهای سازمانی به آسانی به انجام برساند.

 

–    طراحی صندوق پیشنهادات و انتقادات

هر اداره  و نهادی هر چقدر هم حرفه ای باشد باز هم ممکن است کاستی هایی را داشته باشد، بنابراین در طراحی سایت اداری یک بخشی را به عنوان پیشنهادات و انتقادات در نظر می گیرند تا ضمن احترام به نظرات مراجعه کنندگان ، از انتقادات و پیشنهادات آنها در بالا بردن راندمان کاری و رفع کردن مشکلات بهره گرفته شود.

 

–    طراحی بخش تماس با اداره

در طراحی وب سایت ادارات، راه های ارتباطی مراجعان با کارمندان اداره در این صفحه پیاده سازی می گردد. سامانه آنلاین ارتباطات مردمی، شماره داخلی تماس واحدهای مختلف اداره، همچنین ایمیل و آدرس اداره مورد نظر از گزینه های این بخش است.

 

–    طراحی بخش اوقات شرعی و تقویم

در این قسمت از سایت زمان اوقات شرعی و همچنین تقویم شمسی و مناسبت های ایام سال به نمایش در می آید.

 

 موسسه آرسام طرح با رویکرد تعامل ادارات و مردم ، طراحی وب سایت سازمانی و طراحی سایت ادارات را بصورت حرفه ای انجام داده و همگام با سیاست های کلان دولت الکترونیک برای بسترسازی و ایجاد وب سایت های اداری کارآ می کوشد. سازمان ها و ارگان های دولتی برای برخورداری از یک پایگاه اینترنتی اختصاصی و قدرتمند برای خود می توانند جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشند.  ( روابط عمومی موسسه آرسام طرح 09919003699 )