در عصر حاضر تصوّر بانکی بدون یک سایت حرفه ای، تصوری مُضحک بنظر می رسد. طراحی سایت بانک ها و طراحی وب سایت موسسات مالی و اعتباری برای ایجاد تعاملات بیشتر بین مردم و بانکداران، افزایش و آسان سازی مراودات بانکی، افزایش ارتباطات تجاری داخلی و خارجی، جلوگیری از مراجعات متعدد مردم به بانکها و کاهش اتلاف وقت و هزینه و انرژی سودمندیهای بسیاری دارد.

 

امکانات اصلی در طراحی سایت بانک ها و طراحی سایت موسسات مالی و اعتباری

– طراحی بخش معرفی بانک

شامل صفحات مختلفی است مانند: تاریخچه تشکیل و تأسیس بانک، ، بیانیه ماموریت، راهبردها و اهداف کلان وخرد استرتژی ها و چشم انداز، معرفی هیات مدیره   

– طراحی سیستم فروش آنلاین و یا خدمات به صورت آنلاین، ثبت‌ نام معاملات آنلاین سهام و …

 

طراحی سایت بانک و سیستم بانکداری الکترونیک

طراحی سایت بانک و سیستم بانکداری الکترونیک

– طراحی سیستم بانکداری الکترونیک

کاربران با اخذ شماره مشتری یا نام کاربری و رمز عبور از شعبه ای که در آن حساب بانکی افتتاح نموده اند وارد این سیستم شده و از سرویس های مختلف آن استفاده می نمایند. از جمله امکانات سیستم بانکداری الکترونیک عبارتند از:

امکان مشاهده موجودی و مشاهده و پرینت گیری از صورتحساب و گردش مالی بر اساس بازه تعینی توسط کاربر، خدمات کارت، خدمات چک، پرداخت قبوض، خرید شارژ، انتقال وجه و …

 

–    طراحی بخش معرفی خدمات بانک

امکان مشاهده و اطلاع رسانی سرویس های بانک مثل: خدمات ریالی، امورارزی، سپرده ها و معرفی انواع آن مانند : سپرده قرض الحسنه جاری، گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام، گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری خاص، سپرده قرض الحسنه پس انداز عادی و ویژه، سپرده کوتاه مدت سپرده بلند مدت یکساله و غیره در این بخش میسر است.

محسابات(شماره حساب ایران شبا، مبدل ارز، محاسبه مبلغ هر قسط تسهیلات، محاسبه میزان تسهیلات)، صندوق امانات، خدمات بیمه ای، بانکداری اختصاصی از جمله خدماتی است که در طراحی سایت موسسات مالی و بانک می توان پیاده سازی نمود.

 

–    طراحی صفحه گزارشات سالیانه

گزارشات مالی  سالیانه بانک و گزارش عملکرد بانک و شعبات بر اساس سالهای مختلف بصورت مجزا در این قسمت برای عموم به نمایش در می آید.

 

–    طراحی بخش تسهیلات

معرفی و شرایط اعطای تسهیلات مختلف مانند :

وام خرید کالا، وام خرید مسکن، مضاربه، جعاله، ضمانت نامه ، مشارکت مدنی، استعلام اصالت ضمانت نامه ، استعلام اصالت اعتبار اسنادی در این بخش قرار می گیرد.

 

–    طراحی قسمت شعبات

در اینجا شعبات مختلف بانک با ذکر نام شعبه، مدیریت، شماره های تماس، آدرس، شاخص شعبه قابل مشاهده است.

همچنین فیلد جستجوی شعبه بر اساس شهر، استان، نام شعبه و یا پارامترهای دیگر توسط کاربر قابل جستجو می باشد.

 

–    طراحی جدول نمایش لحظه ای نرخ ها و قیمت های ارز

 

–    طراحی صفحه اخبار بانک

رویدادهای و اطلاع رسانی های بانک از این قسمت برای کاربران قابل مشاهده است.

  

–    طراحی سوالات متداول

پرسش و پاسخ های عمومی مانند سوالاتی در ارتباط با نحوه افتتاح حساب های مختلف، اخذ تسهیلات؛ دریافت رمز دوم و … در این بخش جایگزاری گردیده است.

 

–    طراحی صفحات تماس با بانک

شماره های تماس مرکز اطلاع رسانی بانک، مرکز ارتباط مشتریان، روابط عمومی، تلفن پاسخگوی خودکار، شماره های ارتباط با مسولان مختلف بانک مانند: مدیریت امور اعتبارات،  مدیریت امور توسعه و سرمایه انسانی ، مدیریت امور مالی و خزانه و غیره. تلفن رسیدگی به شکایت، فرم ارتباط آنلاین با مدیران بانک یا موسسه مالی در این صفحه به نمایش در می آید.

 

–    طراحی سیستم باشگاه مشتریان

مشتریان بانک عضو سایت، می توانند از طریق باشگاه در جریان طرح های تشویقی، قرعه کشی ها و خدمات ویژه بانک قرر گرفته، امتیازات و سطح خود را در طرح های بانکی مشاهده و از امکانات باشگاه استفاده نمایند.

 

–    سایر امکانات

دنبال نمودن اخبار و فعایت های بانک در شبکه های اجتماعی توسط کاربران و اتصال سایت به صفحات شبکه های اجتماعی؛ نمایش تاریخ و ساعت جاری؛ آرشیو اخبار؛ نظرسنجی مشتریان؛ معرفی شرکت های تابغه بانک مانند: کارگزاریهای بیمه، کارگزاری خدمات الکترونیک و دستگاه های کارتخوان و غیره

 

راهبردهای مهم طراحی وب سایت بانک

بدلیل انجام تراکنش و امور مالی مختلف که از طریق سایت بانک صورت می پذیرد، ایجاد امنیت در طراحی وب سایت بانک ها مهمترین موضوع می باشد، این موضوع در حفظ اعتماد بین مشتریان و بانک ضرورت دارد. سایت های بانکی و موسسات مالی روزانه بازدید بسیار بالایی دارند و در آنها خدمات بسیار زیادی عرضه می شود بنابراین این وب سایت ها توجه و دقت ظریفی را برای ساخت و راه اندازی می طلبد.

به دلیل مسایل امنیتی و جلوگیری از هک شدن وب سایت بانک ها هر بانک تنها یک وب سایت دارد و همه شعبات بانک ها امور خود را از طریق همان وب سایت به انجام می رسانند، اما هر شعبه برای تبلیغ امور خود می تواند بطور جداگانه اقدام به طراحی سایت نماید. اگر هر شعبه اقدام به طراحی سایت می کند باید توجه داشته باشد که اختلاف و تفاوتی بین وب سایت اصلی و وب سایت طراحی شده وجود نداشته باشد و خدماتی که در وب سایت جدید ارائه می شود بعنوان خدمات فرعی باشد تا رفاه و آسایش بیشتری را برای مشتریان خود ایجاد کند.

 

پتانسیل های موسسه آرسام طرح در ساخت سایت بانک و طراحی سایت موسسات مالی

قابلیت های دسترسی آسان کاربران به بخش های ضروری و مورد نیاز، بارگزاری سریع صفحات سایت، توسعه و طراحی فرآیندها و خدمات بانکداری، پیاده سازی دوزبانه یا چند زبانه سایت، طراحی بر اساس سبک «کلین» و طراحی گرافیکی مناسب بر اساس رنگ سازمانی بانک، پیاده سازی تدابیر امنیتی برای جلوگیری از هک شدن و نفوذ کلاهبردان اینترنتی، ساده سازی بخشهای مختلف سایت و اجتناب از شلوغی بیش از حد برای افزایش کاربری سایت توسط عموم مردم، یکپارچه کردن وب سایت با نرم افزارهای داخلی بانک، اجرای اصول طراحی سایت استاندارد و ریسپانسیو یا واکنشگرا به منظور نمایش صحیح و درست وب سایت در نمایشگر دستگاه هایی مانند موبایل، تبلت و لب تاپ و اجرای  بدون ایراد امکانات سایت در دستگاه های مختلف از توانمندی ها و ویژگی های آرسام طرح در راه اندازی تارنمای بانک و طراحی سایت موسسات مالی می باشد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر با روابط عمومی موسسه 09919003699 در تماس باشید.