ویژگی های شعار تبلیغاتی اثرگذار و ماندگار

ویژگی های شعار تبلیغاتی اثرگذار و ماندگار

با توجه به دانشنامه‌ی کسب‌و‌کار  Entrepreneur.com، شعار تبلیغاتی، یک عبارت یا مجموعه‌ای از کلمات است که در کنار هم قرار گرفته‌ اند تا یک محصول یا شرکت را معرفی کنند.

به عبارت دیگر، شعارهای تبلیغاتی، همان بیانیه‌های مأموریت هستند که در چند کلمه خلاصه می‌شوند. شرکت‌ها به همان دلیلی که لوگو دارند، شعار هم دارند و آن دلیل چیزی نیست جز تبلیغات. لوگو، معرفی تصویری یک برند است و شعار، معرفی کلامی. هر دو روش، بیشتر از نام یک شرکت یا محصول می‌توانند توجه مشتری را جلب کنند. علاوه بر این، به خاطر سپردن و درک مفهوم آنها راحت‌تر است.

هدف از انتخاب شعار چیست؟ هدف از شعار این است که پیام کلیدی شرکت را در ذهن مشتری حک کند. به نحوی که اگر یک مشتری حتی همه‌ی تبلیغات یک شرکت را فراموش کند، بتواند شعار آن را به یاد بیاورد.

ویژگی های شعار تبلیغاتی اثرگذار و ماندگار

یک شعار تبلیغاتی تاثیرگذار و ایده آل باید بیشتر یا همه‌ی ویژگی‌ های زیر را داشته باشد:

1-  به یادماندنی باشد

آیا شعاری که انتخاب کرده‌اید به سرعت قابل تشخیص است؟ آیا مشتریان در عرض چند ثانیه منظور آن را به درستی دریافت می‌کنند؟ یک شعار چندکلمه‌ای مختصر و گیرا در تبلیغات، ویدئوها، پوسترها و سایر بخش‌های مرتبط با شرکت و تبلیغات، نقش مؤثری ایفا می‌کند.

2- مزایای کلیدی محصول و شرکت را در بر بگیرد

شعار تبلیغاتی شما به جای اینکه روی ویژگی‌ها و خود محصول تمرکز کند، باید بر مزایا و فواید آن تمرکز داشته باشد. یک شعار تبلیغاتی خوب، مزایای محصولات و خدمات یک شرکت را به طور واضح به مشتریان معرفی می‌کند.

3- احساس مثبتی درباره‌ی برند منتقل کند

بهترین شعارها، شعارهایی هستند که در آنها از کلمات مثبت و خوش‌بینانه استفاده شده است. هر قدر یک شعار تبلیغاتی، کلمات مثبت و زیبا داشته باشد، بیشتر بر مشتری و مخاطب تاثیر می‌گذارد. در مقابل، کلماتی که بار منفی دارند، در تبلیغ یک برند تأثیر معکوس دارند.

4- برند را متمایز کند

در شعار تبلیغاتی خود باید به وجه تمایز محصولات خود نسبت به رقبا اشاره کنید. کدام ویژگی محصول و خدمات شما را از سایر رقیبان متمایز می‌کند؟

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.